Sealock (YiFuLong Outdoor Gear Co., Ltd.) har bygget vanntette poser i over 20 år, og produserer for internasjonale utendørs- og sykkelmerker, inkludert KAILAS, OSPREY, Helly Hansen og CHUMS.
Det definerende prinsippet for design av sykkelpakkebag er at posisjonene på en sykkel ikke er utskiftbare lagringsvolumer - hver passer til en annen type last, og å få dette feil er det som gjør at en lastet sykkel håndterer dårlig:
| Bilde | Modell | Kapasitet | Materiale | Montering / funksjoner | Produktside |
|---|---|---|---|---|---|
|
SL-K022 Sadelveske | 10–14L | 420D TPU + 600D TPU forsterkning | Seteskinner + setepinne · roll-top · IPX6–7 · UTX/Duraflex spenner · 50 × 18 × 16 cm ved 12L | Utsikt |
|
SL-K060B styreveske | 7L | TPU | Cockpitfeste for fjell og vei · svart, grå | Utsikt |
|
Top Tube Frame Bag | 0,8L · 80 g | 800D TPU | Tre justerbare stropper, to på topprøret og ett på hoderøret · vanntett glidelås · regn- og spraybeskyttelse | Utsikt |
|
SL-K089-A Rammeveske | Til spesifikasjon | 600D TPU | Topprørfeste · størrelser tilpasset kjøperspesifikasjoner · svart, grå, armygrønn, brun | Utsikt |
|
SL-K088-A Seteveske | 20 × 9,5 × 5 cm | 600D TPU | Bære under salen for tube, verktøy, nøkler og lommebok | Utsikt |
|
K055 undersete bag | 22,5 × 10,5 × 7 cm | 600D TPU | Bære under salen · svart · BSCI / ISO | Utsikt |
|
SL-K1102-A haleveske | 30 × 17,5 × 56 cm | Belagt vanntett stoff | Bakre stativfeste for pendling og tur · MOQ 500 stk | Utsikt |
|
SL-E980 Pendlerryggsekk | 22L | 600D TPU laminat | Roll-top · IPX6 · avtagbart 15,6" laptop-omslag · 3D EVA luftstrøm bak · 48 × 30 × 15 cm · 0,95 kg | Utsikt |
|
SL-E144 sykkelryggsekk | 15L | TPU | Flytende ventilert rygg · IPX6 · 27 × 18 × 50 cm · 0,85 kg | Utsikt |
|
SL-E216 Pendlerryggsekk | 20L | 420D TPU laminat | IPX6 · vanntett frontlomme · EVA air-mesh bakside · reflekterende · 0,8 kg | Utsikt |
|
Svart og grå TPU-ryggsekk | 8L | TPU | HF-sveisede sømmer · vanntett innerlomme · 29 × 7 × 42 cm · MOQ 500 stk. | Utsikt |
For en merkevare er dette kommersielt viktig: et utvalg bygget rundt posisjoner selger et system til én kunde i stedet for konkurrerende SKU-er, og posisjonene utfyller hverandre i stedet for å erstatte.
Dårlig bygde setepakker svaier side til side i ulendt terreng, noe som fjerner rytterens balanse og gradvis sliter på monteringspunktene som skal holde dem. I teknisk terreng er en sekk som skifter ikke bare irriterende – den gjør kjøringen vanskeligere og mindre forutsigbar, og det er grunnen til at monteringskvaliteten skiller et seriøst produkt fra et billig langt skarpere her enn i de fleste bagkategorier.
De tekniske svarene er strukturelle og for det meste syet i stedet for sveiset:
The bikepacking saddle bag in the range is built to this logic — 10–14L with a 420D TPU laminated nylon body and a 600D TPU reinforcement panel, high-strength nylon webbing on UTX or Duraflex buckles, mounting at both the seat rails and the seatpost, with a roll-top closure that lets the load be compressed rather than left loose. Ved 12L måler den 50 × 18 × 16 cm, noe som holder overhenget kort nok til å holde seg unna dekket på de fleste rammer.
Roll-top-konstruksjon fortjener sin plass her spesielt fordi å rulle flere svinger strammer pakken ned når volumet faller, som er beskrevet i veiledningen tilhvorfor roll-tops dominerer vanntett oppbevaring.
Den mest nyttige enkelttesten av sykkelbagasje er om den bråker. Et oppsett som knirker, gnir eller svinger, overtaler gradvis rytteren til å bære mindre enn de hadde planlagt, noe som er en designfeil selv om ingenting går i stykker. Tre klareringsproblemer forårsaker det meste, og alle tre er spesifikasjonsproblemer i stedet for brukerfeil:
Fordi rammegeometrien varierer så mye, er det også her skreddersydd utvikling fortjener bevaring: en rammeveske kuttet til et merkes egne rammestørrelser passer der en universell en gaper og gnis.
Utholdenhets- og grusryttere strekker seg etter mat eller en telefon hvert femtende til tjuefemte minutt, og det er ikke akseptabelt å stoppe hver gang. That single behavioural fact is why top tube and compact handlebar bags exist as a separate category rather than as small versions of larger ones. Their specification requirements are different: one-handed operation while moving, a lid that stays open or closes without looking, rigid enough sides that the bag does not collapse when reached into, and increasingly a cable port for charging a head unit from a power bank inside.
Total vekt varierer enormt etter bruk, og det avgjør om et sykkelpakkesystem eller et stativsystem er det riktige svaret:
Et merke som dekker de to første med et sykkelpakkesystem og det tredje med bagasje i bagasje-stil betjener hele markedet uten at en linje kannibaliserer den andre.
Sykkelvesker er en klar sak for begge produksjonsdisipliner. Høyfrekvent sveising bygger den forseglede, nålefrie kroppen som holder regn og veisprut ute av en pose montert tommer over et vått dekk. Industriell søm bygger alt som får den til å holde seg på plass og oppføre seg: stroppsystemer og borrelåslukkinger, innvendige stivere og bafler, forsterkede monteringsankere, beskyttende støttepaneler der vesken kommer i kontakt med rammen, og selen på sykkelryggsekker. Sealock kjører begge som separate verksteder i samme produksjonsgulv, så en pose beveger seg mellom dem inne i ett anlegg i stedet for å bli lagt ut på underleverandører.
Materialvalget går til TPU-laminerte stoffer for balansen mellom lav vekt, kuldefleksibilitet og slitestyrke som sykling krever, med tyngre deniers der en bag kommer i kontakt med rammen eller bakken. Den bredere sammenligningen er angitt iTPU materialguide.
One distinction worth carrying into product copy: the small frame, top tube, and under-saddle bags in this range are built for rain and road spray rather than immersion — the 0.8L top tube bag in 800D TPU is scratch-resistant and sealed against weather, but should not be submerged. De større salpakkene og sykkelryggsekkene har høyere rangeringer. Markedsføring på hvert sitt faktiske nivå er det som holder avkastningen nede.
Modeller organisert etter type i stedet for prioritet:
| Bilde | Modell | Kapasitet | Materiale | Montering / funksjoner | Produktside |
|---|---|---|---|---|---|
|
SL-K022 Sadelveske | 10–14L | 420D TPU + 600D TPU forsterkning | Seteskinner + setepinne · roll-top · IPX6–7 · UTX/Duraflex spenner · 50 × 18 × 16 cm ved 12L | Utsikt |
|
SL-K060B styreveske | 7L | TPU | Cockpitfeste for fjell og vei · svart, grå | Utsikt |
|
Top Tube Frame Bag | 0,8L · 80 g | 800D TPU | Tre justerbare stropper, to på topprøret og ett på hoderøret · vanntett glidelås · regn- og spraybeskyttelse | Utsikt |
|
SL-K089-A Rammeveske | Til spesifikasjon | 600D TPU | Topprørfeste · størrelser tilpasset kjøperspesifikasjoner · svart, grå, armygrønn, brun | Utsikt |
|
SL-K088-A Seteveske | 20 × 9,5 × 5 cm | 600D TPU | Bære under salen for tube, verktøy, nøkler og lommebok | Utsikt |
|
K055 undersete bag | 22,5 × 10,5 × 7 cm | 600D TPU | Bære under salen · svart · BSCI / ISO | Utsikt |
|
SL-K1102-A haleveske | 30 × 17,5 × 56 cm | Belagt vanntett stoff | Bakre stativfeste for pendling og tur · MOQ 500 stk | Utsikt |
|
SL-E980 Pendlerryggsekk | 22L | 600D TPU laminat | Roll-top · IPX6 · avtagbart 15,6" laptop-omslag · 3D EVA luftstrøm bak · 48 × 30 × 15 cm · 0,95 kg | Utsikt |
|
SL-E144 sykkelryggsekk | 15L | TPU | Flytende ventilert rygg · IPX6 · 27 × 18 × 50 cm · 0,85 kg | Utsikt |
|
SL-E216 Pendlerryggsekk | 20L | 420D TPU laminat | IPX6 · vanntett frontlomme · EVA air-mesh bakside · reflekterende · 0,8 kg | Utsikt |
|
Svart og grå TPU-ryggsekk | 8L | TPU | HF-sveisede sømmer · vanntett innerlomme · 29 × 7 × 42 cm · MOQ 500 stk. | Utsikt |
Fulle kategorier sitter undervanntette poser, tørre ryggsekker, ogtørre poser. Tilpasningsomfang er dekket i veiledningen tiltilpassede tørre poser, og seleteknikk for sykkelryggsekker i veiledningen forvanntett ryggsekk OEM-prosjekter.
Utover logo og farge, kan et sykkelprogram spesifisere kapasitet og form kuttet til navngitte rammestørrelser, monteringsarkitektur inkludert stroppantall og hurtigutløsersystemer, intern avstivning og anti-sveiing konstruksjon, dekk- og kabelklaringsgeometri, lukketype fra rulletopp til forseglet glidelås, stoff og fornekter, ramme-kontaktbeskyttelsespaneler, reflekterende matrix-pakning, kabelmontering. Grunnoppbygging fra en skisse, prøve eller målspesifikasjon støttes; nye geometrier trenger egne maskinerte dyser for sveisede komponenter, oppgitt separat og bygget før prøvetaking.
Hver batch kjører IQC på innkommende stoff, glidelåser, spenner og webbing; IPQC på sveiser, stingtetthet og strekk, og monteringspunktkonstruksjon i prosess, inkludert avskallingstester på prøvesveiser ved kjøringsstart; og OQC med AQL-prøvetaking, satsvis nedsenkingstesting og sammenligning med signert gullprøve. Lastesykling over 1500 sykluser retter seg mot monteringsstropper, ankere og håndtak – punktene som vibrasjoner og svai angriper på en sykkel – sammen med strekk- og bindestyrke, saltspray, friksjonsmotstand, fargeekthet og fargeforskjell. Den fullstendige kundeinspeksjonsprosedyren – utpakking, vakuumavsug, en 24-timers statisk hvile og luftlekkasjebestemmelse – kan observeres fra ende til annen, med SGS- eller QIMA-inspeksjon tilgjengelig. Standarder er fastsatt ikvalitetskontrollstandarder for vanntett produksjon.
Spørsmål: Hvorfor kan ikke en bagdesign tjene hver posisjon på sykkelen?
A: Fordi hver posisjon passer til en annen type last. Rammevesker tar tett vekt lavt og sentralt, styrevesker tar lette klumpete gjenstander fordi massen der påvirker styringen, og salpakker tar komprimerbare myke varer fordi tett vekt så langt bak midten forårsaker svai. Et utvalg bygget rundt posisjoner selger som et system.
Spørsmål: Hva er årsaken til at setepakken svaier og hvordan er den konstruert?
A: Tett innhold pluss ettpunktsmontering pluss bakoverheng. Reparasjonene er strukturelle: innvendige avstivninger eller anti-sway bafler, montering på både seteskinnene og setepinnen, flere kompresjonsstropper i stedet for to, og en form som holder lasten tett i stedet for å strekke seg bakover.
Spørsmål: Hvor mye betyr klaring egentlig?
A: Nok til å avgjøre om et produkt er brukbart. Setepakker må klare dekket under full fjæringskompresjon, styreposer må klare kabler og la håndposisjoner være frie, og stropper som krysser rammen trenger beskyttende støtte. Veirammer med smal dekkklaring trenger en slank variant fremfor standard.
Spørsmål: Hvorfor trenger små topprør og styreposer separat utvikling?
A: Fordi de svarer tilgangskadens, ikke kapasitet. Rytterne strekker seg etter mat eller en telefon hvert femtende til tjuefem minutter og stopper ikke hver gang, så disse posene trenger enhåndsbetjening mens de beveger seg, sidene er stive nok til ikke å kollapse, og ofte en kabelport for lading.
Spørsmål: Er disse sveiset eller sydd?
A: Begge deler, og splittelsen er bevisst. Sveising bygger den forseglede kroppen som holder ute regn og dekkspray; å sy bygger stroppsystemer, stivere, bafler, forsterkede ankere og rammebeskyttende paneler. Begge drives i hus som separate verksteder i samme produksjonsetasje.
Spørsmål: Kan rammeposer kuttes til vår egen rammegeometri?
A: Ja, og det er der tilpasset utvikling lønner seg mest i denne kategorien. Rammetrekanter varierer mye, så en veske kuttet til et merkes egne størrelser passer der en universal glipper og gnir – en ekte differensiering for et sykkelmerke som selger sitt eget tilbehør.
For rammespesifikk utvikling, monteringsarkitektur, prøver eller et fullstendig OEM-forslag,sende inn en forespørsel. Sealock svarer på anskaffelsesforespørsler innen 24 timer, med produksjon fra Dongguan, Kina eller Ho Chi Minh-byen, Vietnam.